אודות

פרופ' רחל שטראוסברג, נוירולוגית ילדים ומומחית להתפתחות הילד סיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב בשנת 1984. התמחות ברפואת ילדים עשתה בביה"ח ה"שרון". תוך כדי ההתמחות ועקב כישוריה המקצועיים והתענינותה בנושא נבחרה לרכז את נושא נוירולוגיית הילדים במחלקת הילדים בבית חולים ה"שרון". את ההתמחות בנוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד היא ביצעה בשני מרכזים: תל השומר ושניידר בין השנים 1994 עד 1997.

במהלך ההתמחות קבלה את פרס ע"ש כוזרי על הצטיינות ברפואה.


עם המעבר של מחלקת ילדים מבית חולים השרון לבית חולים שניידר היא הצטרפה למחלקה לנוירולוגיית ילדים בבית חולים זה. מ1997 היא עובדת כנוירולוגית בכירה בבית חולים שניידר בפתח תקווה.

בשנת 2001 היא יזמה והקימה את המרפאה הנוירוגנטית בבית חולים שניידר בה נעשה אבחון של מחלות נוירולוגיות שהבסיס שלהן הוא גנטי והיא מנהלת את המרפאה. היא אחראית ישירה לגלויין של כ10 מחלות נוירולוגיות חדשות. בשנת 2003 היא קיבלה דרגת מרצה בכירה בחוג לרפואת ילדים באוניברסיטת תל אביב, ומ2007 היא נושאת בתואר של פרופ' חבר קליני באוניברסיטת תל אביב. היא שותפה בכירה לכתיבתם של כ120 מאמרים בספרות הבין לאומית ובהם כתבי העת היוקרתיים SCIENCE ו AMERICAN JOURNAL OF HUMAN GENETICS.

במהלך השנים צברה פרופ' שטראוסברג ידע ומוניטין רבים בטיפול בתחומים רבים ומגוונים של הנוירולוגיה הפדיאטרית והתפתחות הילד. היא נותנת יעוץ בנושאים כגון בעיות קשב וריכוז, כאב ראש, טיקים וטורט, היפוטוניה ומחלות עצב שריר, אפילפסיה אחור התפתחותי ושפתי ומחלות נוירו דגנרטיביות.