פעילות מקצועית

נוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד:

תחומי העיסוק של פרופ' שטראוסברג כוללים מיגוון תחומי נוירולוגיית ילדים ונוער וכן התפתחות הילד. תחומים אלו כוללים בין השאר: הפרעת קשב וריכוז (עם או בלי היפראקטיביות), טיקים ותסמונת טורט, כאבי ראש, איחור התפתחותי שפתי ומוטורי, אפילפסיה, פרכוסי חום, סרבול, היפוטוניה, סטיות אחוזוני היקפי ראש, מחלות עצב שריר, תסמונות מטבוליות ונוירוגניות ותחומים אחרים ומגוונים בנוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד.

הפרעות נוירוגנטיות :

פרופ' שטראוסברג אבחנה והגדירה כ- 15 מחלות נוירולוגיות נדירות ומצאה להן את הגן האחראי למחלה. כך יכולים ההורים של הילד הנושא את התסמונת לדעת מהו הגן הגורם למצבו של בנם ולבדוק אותו בהריונות הבאים במידה וירצו. במסגרת המחר הגנטי העומד בחוד החנית של עולם הרפואה היא עובדת בשיתוף פעולה מלא עם חוקרים בעלי שם עולמי מהמובילים בעולם מתחומם באוניברסיטאות הרווארד ושיקגו בארה"ב, ביה"ח צ'ריטה בברלין, הקולג' המלכותי בלונדון ואוניברסיטת מלבורן באוסטרליה.

מחקר:

פרופ' שטראוסברג שייכת לסגל האקדמי הבכיר של הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב והגיעה לדרגה האקדמית הגבוהה ביותר לרופאים – פרופ' מן המניין במסלול הקליני. היא אחראית לכתיבתם ופרסומם של כ – 150 מאמרים בספרות הרפואית הנחשבת והמובילה בעולם בתחומי רפואת הילדים, נוירולוגיית ילדים ונוירוגנטיקה. היא הציגה את עבודותיה בכנסים בארץ ובעולם והרצתה בכנסים בינלאומיים. היא מרצה בקביעות לסטודנטים לרפואה ולסיעוד באוניברסיטת תל אביב בתחומים שונים של נוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד.

פעילות בתחום האינטרנט:

פרופ' שטראוסברג פעלה שנים רבות בפורום BeOK והשיבה לשאלות הפונים וניהלה בשותפות את הפורום בתחום נוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד.